Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

Koncert niespodzianka - Recital NAD Brdą

23 sierpnia 2015

60 ton mocy,  setki kilogramów stali, kilkadziesiąt stron dokumentacji, formalnych zgód i papierów, kilkanaście tygodni pracy, kilka zaangażowanych firm, jeden fortepian, jedna pianistka, jeden pomysł - Recital NAD Brdą 

Maja Babyszka  - 16 letnia pianistka z Bydgoszczy. Uczęszczając do klasy talentów w Szkole Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy kształci się na czwartym roku w klasie fortepianu u prof.Katarzyny Popowej-Zydroń oraz na piątym roku improwizacji jazzowej u prof. Karola Szymanowskiego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jako jedna z dwóch pianistów z Polski została stypendystką Mount Royal University w Calgary w Kanadzie. Jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych. Grała w kraju, w tym również w Operze Narodowej w Warszawie z orkiestrą symfoniczną i poza jego granicami. Koncertowała z cenionym europejskim trębaczem Hansem Peterem Salentinem oraz polskimi gwiazdami - zespołem Perfect, muzykami grupy Republika i liderem TSA Markiem Piekarczykiem. Z powodzeniem wystąpiła w telewizyjnych programach muzycznych TVN i Polsatu. Poza klasyką oraz jazzem pasjonuje się muzyką filmową.  W 2015 roku została stypendystką Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

WAŻNY KOMUNIKAT:
Pragniemy poinformować, że 23.08.2015 w godzinach 18:30-20:30 szlak żeglowny na wysokości Rybiego Rynku będzie zamknięty. Jeżeli wśród przedstawicieli mediów są osoby, które chciałyby przygotować relację z wydarzenia z pokładu statku prosimy kontakt. Zarezerwowaliśmy jedyną jednostkę pływającą, która będzie mogła znajdować się na wyznaczonej trasie.

Telefon kontaktowy: 605 209 216 (Dominika Matuszak)