Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

Oleksandr Bozhyk Orchestra (Ukraina)

5 lipca 2015

PIERWSZY RAZ W BYDGOSZCZY

Nieodkryty przed polską publicznością Paganini XXI wieku grający na 4 parach skrzypiec równocześnie. Zwycięzca ukraińskiego show „Mam Talent” zaprezentuje autorskie aranżacje najsłynniejszych tematów z repertuaru klasycznego i rozrywkowego w show pełnym muzycznych akrobacji. 

Oleksandr Bozhyk - skrzypce 

Nazar Schutko (lat 11)  – skrzypce

zespół w składzie instrumentalnym: piano, gitara, gitara basowa, perkusja

Przykładowe nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=2ieKHrJidSw

Jeżeli mówić o połączeniu perfekcyjnie wykonanej muzyki skrzypcowej z akrobatycznymi wręcz elementami to tylko myśląc o Oleksandrze Bozhyku. Jego występ stanowi zapierające dech w piersiach show, które zachęci do wspólnej zabawy z dobrą muzyką nawet największych malkontentów. Ta interaktywna więź, jaka wytwarza się pomiędzy artystami a publicznością sprawia, że wieczór na długo pozostaje w pamięci. Dla kilku osób z widowni stanowi nawet odkrycie własnych umiejętności gry na skrzypcach, do czego mobilizuje Oleksandr Bozhyk. Kilkumetrowy smyczek, przepiłowywane struny, 4 pary skrzypiec równocześnie to tylko niektóre z popisowych numerów wirtuoza z Ukrainy.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie publiczności, która z roli odbiorców staje się uczestnikiem koncertu mamy doskonałe odzwierciedlenie idei płynących „Rzeką Muzyki”.

Ze względu na sytuację polityczno – społeczną zaproszenie do  Bydgoszczy muzyków z sąsiedniej Ukrainy również nie pozostaje bez znaczenia.

Oleksandr Bozhyk

Jest laureatem międzynarodowych i ukraińskich konkursów muzycznych. Muzyk zwyciężył w drugiej edycji programu „Ukraina ma talent”. W grudniu 2012 roku znalazł się w Księdze Rekordów Ukrainy, grając jednocześnie na czterech instrumentach melodię z filmu „Requiem dla snu”. Artysta daje liczne koncerty w krajach Europy i Azji, m.in. we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Słowenii, Słowacji, Polsce, Litwie, Republice Czeskiej, Rosji, Turcji, Korei Południowej czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.