Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

“Od juniora do seniora” – koncert operetkowo-musicalowy

16 sierpnia 2015

JEDYNIE W RAMACH “RZEKI MUZYKI”

Juniorzy kontra Seniorzy, a właściwie Juniorzy razem z Seniorami. Przyszli zawodowcy z pasjonatami muzyki: laureatami ogólnopolskich konkursów twórczości dla seniorów. W repertuarze standardów operetkowo/musicalowych tworzyć będą na scenie międzypokoleniowy dialog. W myśl aktywizacji osób 50+ i promocji młodych, rodzimych talentów wspólnymi siłami spróbują poruszyć serca publiczności w „Ave Maria” czy „Va Pensiero”, udowodnią też, że wraz z „Wesołą wdówką” mogliby "Przetańczyć całą noc".

Natalia Grela - 9 letnia uczennica Szkoły Muzycznej

 

Justyna Gęsicka – mezzosopran: III rok AM w Bydgoszczy, klasa śpiewu prof. Małgorzaty Greli

Jest laureatką dziecięcych i młodzieżowych konkursów wokalnych o randze ogólnopolskiej. Na zaproszenie Konsula RP w Grodnie uczestniczyła w koncertach poświęconych S. Batoremu na Białorusi. Zadebiutowała w spektaklu AM w Bydgoszczy w partii Zefira w operze W. A. Mozarta "Apollo i Hiacynt", które powtórzono w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku z towarzyszeniem Słupskiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Krzysztof Zimny – tenor: IV rok AM w Bydgoszczy, klasa śpiewu prof. Adama Zdunikowskiego

Pracownik Opery Nova w Bydgoszczy. Solista Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Wyrzyskiego Chóru Kameralnego Canto. Zadebiutował w spektaklu AM w Bydgoszczy w partii Ebala w operze W. A. Mozarta ,,Apollo i Hiacynt”, które powtórzono w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku z towarzyszeniem Słupskiej Orkiestry Symfonicznej

Oleksandr Yankevych – pianista solowy i kameralista, niedawno ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, aktualnie pracuje w rodzimej uczelni oraz w Operze Nova w Bydgoszczy. Jako pianista akompaniator bierze udział w bardzo licznych konkursach o randze międzynarodowej. Regularnie je wygrywa, zdobywając specjalne wyróżnienia na całym świecie. Publiczności "Rzeki Muzyki" dał się poznać już w zeszłym roku podczas Inauguracji projektu z udziałem Konstantego Vilenskiego i Damiana Wilmy. 

OPIEKA MERYTORYCZNA - prof. Małgorzata Grela (Akademia Muzyczna i Opera Nova w Bydgoszczy)

Chor Ursynovia Cantabile Ursynowskiego Uniwersytetu III Wieku przy SGGW w Warszawie
Chór Ursynovia Cantabile Ursynowskiego UTW powstał w pod koniec 2005 roku. Obecnie liczy blisko 60 osób, w tym 6 mężczyzn. Nazwa chóru "Ursynovia Cantabile", czyli "śpiewny; rozśpiewany Ursynów" to wyraz przynależności do warszawskiej dzielnicy, w której działa.Chór koncertuje w nie tylko w Warszawie, ale również innych miastach kraju, jak i zagranicą (Litwa). Bierze też udział w programach telewizyjnych (TVN Warszawa). Do 2014 roku wystąpił z 115 koncertami. Wziął udział w 20 ogólnopolskich konkursach, zdobywając  wiele nagród w tym dwie nagrody Grand Prix,  dwanaście I miejsc oraz pięć II miejsc. W kwietniu tego roku zajął I miejsce w III Przeglądzie Piosenki Polskiej "Kocham Cię Ojczyzno" w Warszawie.  Więcejwww.ursynoviacantabile.waw.pl

Krystyna Kowalska-Wojucka - dyrygentka 
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Wieloletnia tancerka Ludowego Zespołu Artystycznego "Promni", instruktor tańca ludowego i akordeonistka. Pracuje z warszawskimi zespołami wokalnymi i wokalno-tanecznymi. Jest założycielką zespołu wokalnego "Retro.ArtBem".

Tomasz Kaznowski - akompaniator
Pianista i kompozytor. W 1992 ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu. Od wielu lat akompaniuje solistom i zespołom.
W 2012 roku wydał płytę "Tomasz Kaznowski - muzyka chóralna" z własnymi kompozycjami.

Przykładowe nagrania chóru:
https://www.youtube.com/watch?v=b-uohcjDNdQ
https://www.youtube.com/watch?v=4kwtDzKaI04
https://www.youtube.com/watch?v=m_F-vwtLAdI