Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

Pianistyczny rejs

20.07

Dwóch szczególnie zdolnych pianistów Bydgoszczy na jednej scenie… a nawet przy jednym fortepianie! Na plenerowej scenie zagrają absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz Mahattan School of Music w Nowym Yorku (Adam Kośmieja) i niebawem Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie (Michał Szymanowski). Obaj rozpoczęli edukację u prof. Ludmiły Kasjanenko, u której kształcili się przez 13 lat. Od tego czasu stali się ambasadorami województwa kujawsko-pomorskiego, koncertując dla samego Papieża Benedykta XVI (Michał Szymanowski) i w legendarnej nowojorskiej Carnegie Hall (Adam Kośmieja).

Podczas sierpniowego koncertu na wodzie zabiorą publiczność w międzynarodowy rejs pianistyczny, odwiedzając za sprawą Chopina, Schuberta, Bartoka czy Gershwina najróżniejsze zakątki świata.

Adam Kośmieja – fortepian

absolwent Manhattan School of Music w Nowym Yorku i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, koncertował w nowojorskiej Carnegie Hall, w Japonii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii i Czechach, stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy, laureat amerykańskich konkursów im. Mieczysława Munza i Chopinowskiego Columbia University. zainteresowany muzyką nowoczesną, koncert w Bydgoszczy zagra tuz po torunee w Chinach.

Michał Szymanowski – fortepian

absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej - Zydroń. Student studiów doktoranckich w Berlinie i Bydgoszczy;Michał Szymanowski koncertował w Watykanie na koncercie dla Papieża Benedykta XVI, w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Belwederze dla pary prezydenckiej oraz w wielu filharmoniach na całym świecie;laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, jego równoległą pasją jest dyrygentura