Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

Kapitan CEZARY KONRAD ON CLASSICAL

10.08

10 sierpnia Bydgoszcz stanie się muzyczną stolicą Polski. w anturażu zachodzącego słońca nad Brdą odbędzie się ogólnopolska premiera nowego projektu wybitnego perkusisty, kompozytora, aranżera oraz laureata nagrody Grammy Cezarego Konrada. Muzyk, który zachwycił bydgoską publiczność m.in. podczas ostatniego koncertu na wodzie z Włodek Pawlik Trio zaproponuje autorskie aranżacje popularnych brzmień klasycznych.

Dla odmiany od poprzednich wieczorów z cyklu „Rzeka Muzyki”, tym razem będzie to synteza z współczesnym jazzem elektronicznym. Takty Mozarta, Beethovena czy Vivaldiego, którym artysta dał drugie życie, z kapitanem Konradem wykona ceniona w Polsce załoga w składzie: Paweł Tomaszewski oraz Robert Kubiszyn, Anna Konrad (bydgoszczanka), Anna Witkowska i Joanna Krzyśków. Choć premiera płyty planowana jest dopiero na jesień, bydgoszczanie jako pierwsi, już latem, będą mogli wysłuchać nowego projektu.

Cezary Konrad – perkusja

najlepszy polski perkusista jazzowy – wybierany nieprzerwanie od 1992 r. przez czasopismo Jazz Top i Top Drummer. Kompozytor, aranżer, w trio „Włodek Pawlik” laureat Grammy, grał dla Baraka Obamy i prezydentów 50 innych państw, koncertuje z najważniejszymi polskimi i zagranicznymi artystami również na prestiżowych festiwalach

Paweł Tomaszewski – keyboards

pianista i kompozytor, laureat najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce, laureat Fryderyka 2009 z G. Nagórskim, gra z najlepszymi polskimi muzykami

Robert Kubiszyn – bas

wybitny polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, nagrał ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami, na stałe gra z G. Turnauem, A. M. Jopek, D. Miśkiewicz, H.Miśkiewiczem, M. Napiórkowskim, współpracuje też z zagraniczną czołówką muzyczną. Na instrumentach smyczkowych trzy utalentowane solistki koncertujące z orkiestrami i kameralnymi składami w kraju i Europie, związane z Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie i Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, łączą klasykę z rozrywką, grając również podczas produkcji TV, jak Przebojowa, Noc, Gale Polsatu, Festiwale w Opolu i nagrywając muzykę filmową (np. Rewers).

  • Anna Konrad – skrzypce
  • Anna Witkowska – skrzypce
  • Joanna Krzyśków – altówka