Koncerty & Artyści
fot. Robert Sawicki

CO-OPERA NA POKŁADZIE

13.07

Co-Opera oznacza współdziałanie, niezdefiniowane połączenie muzyki klasycznej i popularnej, śpiewu operowego, poezji i muzyki rozrywkowej, fuzja nowoczesności i klasyki, stworzona z bardzo dobrym smakiem. Twórcy łączą swój kunszt ze wspaniałymi śpiewakami, by zaprezentować wiersze autorstwa krakowskiego poety Michała Zabłockiego do muzyki Marcina Nierubca.

TRUDNE TANGO: http://www.youtube.com/watch?v=4FovfpUzLM4 (klip w reżyserii Macieja Michalskiego)

BYŁEŚ PRZEJAZDEM (z udziałem popularnej prezenterki Anny Popek): CO-OPERA - BYŁEŚ PRZEJAZDEM

Krystian Krzeszowiak - tenor

solista mediolańskiej Opery La Scala, absolwent Konserwatorium i Accademia Internazionale w Mediolanie, występował w teatrach operowych w Wenecji, Rzymie,Weronie, Genui, Filadelfii i in. Nagrywa dla Deutsche Grammophon, Sony, Emi MusicPoland, koncertuje na całym świecie, polskiej publiczności jako jej ulubieniec znany z show Waldemara Malickiego, na koncert w Bydgoszczy przyjedzie specjalnie z Drezna, gdzie obecnie mieszka.

Justyna Reczeniedi - sopran

solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, śpiewaczka, skrzypaczka, polonistka, ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznegow Warszawie, laureatka wielu nagród na konkursach wokalnych (Austria, Polska,Włochy), koncertowała w Japonii, Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczach, na Węgrzech i naŁotwie.

Maksymilian Siemieński – piano

absolwent białostockiego wydziału przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w 2012 r. nagrał płytę upamiętniającą życie i działalność Bogny i Jerzego Sokorskich, wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, w kursie „I Szkoła Mistrzów Fortepianu” w Inowrocławiu.